Ceļot un iekļauties budžetā? Tagad tas ir iespējams.

Dažkārt cilvēki mēdz teikt, ka ceļošana – tā ir greznība, kuru nevar atļauties ikviens. Tomēr ceļošana nebūt nenozīmē pārmērīgus naudas tēriņus par dārgām transporta izmaksām un ekskluzīvus luksus numuriņus. Ir daudz budžeta draudzīgas iespējas, kuras joprojām ļauj piepildīt savu sapni – ceļot un ieraudzīt daudz interesantas vietas. Tāpēc, ja tu domā, ka nevari atļauties ceļot – padomā vēlreiz. Izlasi dažus piemērus, kā var ceļot, iekļaujoties savā budžetā.

1. Izpēti labākos transporta piedāvājumus
Internets nodrošina labas iespējas veikt lielus pētījumus un salīdzināšanas darbus, ar kādu transportu būtu izdevīgāk pārvietoties. Piemēram, ja tūrisma objekts atrodas tālu no dzelzceļa vai autobusa pieturas, tad viennozīmīgi būtu izdevīgāk braukt ar personīgo automašīnu. Tuvākiem gabaliem, iespējams lētāk būs izmantot pārvadāšanas firmu pakalpojumus. Ja vēlies doties uz ārzemēm, vari apsvērt iespēju braukt ar kuģi. Tomēr jāatceras, ka ēdināšana vienmēr padārdzina visu ceļošanas pasākumu, kas uz kuģa ir samērā dārgi. Kā dārgākais pārvietošanās veids tiek uzskatīta gaisa satiksme. Ja izvēlies lidot ar lidmašīnu, noteikti izmanto cenu salīdzināšanas tīmekļa vietnes kā skyscanner.net.

2. Izpēti izdevīgākos apmešanās piedāvājumus
Padomā, vai ceļošanas laikā tev patiešām ir nepieciešama piecu zvaigžņu viesnīca un daudz citas ekstras, par kurām, protams, ir ļoti dārgi jāmaksā. Lai ceļojuma laikā nesanāktu visu iekrāto naudu iztērēt tikai par apmešanos, izvēlies mazāk ekskluzīvus numuriņus un viesnīcas, jo, būsim godīgi, jūs taču tikai tur pārlaidīsiet nakti. Ceļošana ir objektu apskatīšana, nevis sēdēšana savā numuriņā un televizora skatīšanās. Tāpēc izvēlies pēc iespējas vienkāršāku apmešanās vietu, lai varētu apmeklēt dažus, iespējams, dārgākus tūrisma objektus.

3. Apsver iespēju apmesties pie draugiem un paziņām
Lai ceļošanas budžets vēl vairāk gūtu laurus, apsver iespēju palikt pie kāda zināma cilvēka. Lai neapgrūtinātu cilvēku, vari palikt uz vienu vai divām naktīm, kas arī sniegs zināmu ekonomiju. Šobrīd cilvēki ir plaši “izkaisījušies” pa visu pasauli, tāpēc, ieejot kādas valsts domubiedros, kur ir dzīvojošie latvieši, pastāv iespēju, ka kāds būs ar mieru uzņemt ceļotājus uz pāris naktīm. Cilvēkiem, kuri ir ārzemēs, pašiem patīk izrādīt apkārtni, un pabūt kopā ar latviešiem.

4. Pavadi dienas ekonomiski
Tu vari daudz staigāt apkārt, neizmantojot nekādus satiksmes pakalpojumus; apmeklēt lētas vai bezmaksas atrakcijas un pasākumus. Ja tev nepieciešams aizbraukt uz tālāku vietu, izmanto sabiedrisko transportu nevis tūristiem piedāvātos busiņus, jo tā sanāks lētāk. Iegādājies sabiedriskā transporta maršrutu shēmu un, ja ir piedāvājumā, tad iegādājies arī dienas braukšanas biļetes. Apmeklē vietējo tūrisma informācijas centru, lai iegūtu padomus, kā par iegūt lielāku ceļošanas pieredzi, netērējot pārāk daudz.

5. Izvairies no ēšanas dārgos restorānos
Protams, ir svarīgi izbaudīt arī vietējo ēdienu, tomēr lētāk sanāks aiziet uz veikalu un iegādāties kādu preci. Ēšana restorānos ir samērā dārga, tāpēc pēc iespējas ir jāizvairās no šādām iestādēm. Lieliska naudas ekonomija ir, ja esi atradis apmešanās vietu, kur ir iespēja pašam uztaisīt ēst – tas nozīmē, ka varēsi iekļauties budžetā un katru dienu baudīt siltu maltīti. Ja tomēr vēlies izbaudīt vietējo kultūru un ēdienus, apvaicājies iedzīvotājiem, kur varētu atrast labāku, bet ekonomiskāku ēstuvi.