Ekskursijas brīvā dabā

Svaigs gaiss nāk par labi cilvēka organismam un veselībai. Kāpēc gan neizmantot šo iespēju aizbraukt kādā ekskursijā, pastaigāt pa svaigu gaisu un iegūt jaunu informāciju par Latvijas vēsturi, kultūru, dabu. Pastāv ļoti daudz ekskursijas objekti, kas tieši apmeklējami labā laikā, jo viss viesošanās brīdis būs jāpavada zem klajas debess. Faktiski, es uzskatu, ka tā tam arī vajadzētu būt – iekštelpu muzeji ir jāapskata sliktos laika apstākļos, bet, kad ārā ir patīkams laiks, tad maksimāli izmantot to, un pavadīt āra muzejos un apskates vietās. Tāpēc, lai tad, kad aiz loga parādās labs laiks, tev nebūtu jādomā, uz kuru vietu doties, šeit būs uzskaitīti daži no Latvijas ekskursiju objektiem, kurp doties. Un šādus padomus mums dod arī Kazahstānas portāls FixDengi!

1. Līgatnes dabas takas
Gaujas Nacionālā parka teritorijā 1975. gadā ir izveidots pasakains pastaigu ceļš, kuru sauc “Līgatnes dabas takas”. Takas apmeklētājiem ir iespēja ieraudzīt Latvijai raksturīgu ainavu ar mežiem, kas vijas gar Gaujas upes krastu. Augstākais punkts šajās takās ir 22 metrus augstais Cepurīšu kalns, kurš paver skatu uz tālāku panorāmu. Lielisku Latvijas savvaļas dzīvnieku daudzveidību ir iespējams ieraudzīt turpinot doties pa taku visas ekskursijas laikā. Ja dzīvnieki nebūs noslēpušies, tad ir iespēja ieraudzīt pašus lielākos kā aļņus, briežus, lāčus, lūšus, kā arī mazākus zīdītājus – ežus, jenotsuņus, vāveres, lapsas, kā arī vairākas putnu sugas.

2. Tērvetes dabas parks
Ja tev un tavai ģimenei īpaši mīļas ir Annas Brigadres pasakas, tad šī būs lieliska atpūtas vieta. Pašiem mazākajiem atpūtniekiem patiks izklaides Rūķīšu mežā un Pasaku mežā, kur no koka izgrebti pasaku tēli kā arī dabā sastopamus augus un dzīvniekus. Pastaigu caur mežu vada Rūķu mamma un paps, kas māca mazajiem meža valstības pārsteigumus un pastāsta kā pagatavot dažādus priekšmetus. Īpašiem mazākajiem ekskursantiem šī būs aktīva nodarbe, kur izskrieties un iegūt jaunas interesantas zināšanas. Lielākiem apmeklētājiem ir iespēja pavadīt brīvdienu svaigā gaisā, iznomājot nūjošanas piederumus, velosipēdus vai nodoties nesteidzīgā pastaigā.

3. Rīgas Zooloģiskais dārzs
Ja jūs esat dzīvnieku mīļotāji, tad lielisku dienu ir iespējams pavadīt mūsu pašu Latvijas lielākajā Zooloģiskajā dārzā Rīgā. Visu cauru gadu šeit ir atvērtas durvis gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Protams, labākā laikā ir lielāka iespēja, ka dzīvnieki būs redzami. Zooloģiskā dārza galvenais mērķis ir izglītot cilvēkus par dzīvnieku daudzveidību pasaulē un Latvijā. Šeit ir sastopami dzīvnieki no tropiskiem apgabaliem, savannām, Austrālijas stepēm un daudz citām vietām. Tāpat ir iespēja redzēt zīdītājus, putnus, rāpuļus, kukaiņus. Ikvienam bērnam būs iespēja ieraudzīt savu mīļāko dzīvnieku.

4. Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Šis galamērķis ir cilvēkiem, kuri vēlas arī iegūt devu no vēstures. Netālu no Rīgas centra esošais muzejs piedāvā saviem apmeklētājiem smelties visu Latvijas novadu senču kultūras dzīvē. Tas ir sadalīts pa Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Latgales senlaicīgajām sētām, sākot ar dzīvi kopš 17. gadsimta. 118 ēkas, kuras raksturo visus Latvijas novadus gadsimtu gaitā var apskatīt pāris stundu laikā. Ekskursijas gaitā var iemācīties senlatviešu pirts tradīcijas, amatniecību, lauksaimniecību. Teritorija ir pietiekoši plaša, lai mazākie ekskursanti varētu izlocīt kājas un paskriet zaļā zālītē un spēlēties speciāli izveidotā rotaļu laukumā. Īpaši pieprasītas ir dienas, kad šajā muzejā ir gadatirgus. Tad no visām Latvijas malām sarodas cilvēki, kuri mājās brūvē, veido, audzē un vēlas pārdot citiem savas dabas bagātības.