Lauku tūrisms Latvijā

Vai lielpilsētas straujā kņada un cilvēku pūļi tev neļauj pilnvērtīgi atpūsties no saspringtas darba nedēļas? Lauku tūrisms ir viena no labākajām alternatīvām iespējām, kā lieliski pavadīt laiku svaigā gaisā, baudot vietējo kultūru. Lauku tūrismam raksturīga ir lauku vide vai nelieli apdzīvoti reģioni (iedzīvotāju daudzums nepārsniedz 5 tūkstošus). Lauki sniedz lielisku atpūtu, nedzirdot pilsētas troksni, neredzot piesārņotas ielas, neradot draudus savai veselībai.

Kādas ir aktivitātes, kuras tiek piedāvātas lauku tūrisma cienītājiem? Pirmkārt jau naktsmītne ar visu apkārtējo teritoriju sniedz neaizmirstamu relaksāciju un atpūtu. Vai esi vēlējies nokļūt ezermalā, aiziet uz pirti un vakarā sēdēt pie ugunskura? Naktī dzirdēt tikai sienāžu dziedāšanu un ik pa laukam pūces ūjināšanu. Tas viss ir iekļauts lauku tūrisma atpūtā. Tūristiem ir garantēta personīga atpūta, neesot klāt nevienai citai tūrisma grupai vai pat svešai ģimenei. Šāda atpūta ir lieliska arī romantikas cienītājiem, kas vēlas pavadīt brīvdienu divvientulībā. Lauku tūrisma svarīgākā bagātība ir dabas resursi, piemēram, meži, ūdens, pļavas.

Attiecīgi no sezonas, lauku tūrisms piedāvā atsevišķus pakalpojumus. Siltā laikā tās varētu būt izjādes ar zirgiem, vai braukšana zirgu pajūgā. Ja naktsmītne ir pie ezera, tad viennozīmīgi makšķerniekiem un ūdens prieku cienītājiem būs īstā vieta, kur pavadīt brīvdienas. Braukšana ar laivu kā senos laikos apkārt ezeram, sagaidot saules rietu.. Sportistiem bieži vien tiek piedāvāta velosipēdu noma, lai varētu dienas laikā enerģiski atpūsties un apskatīt dabu. Ziemas sezonā lauku tūrisms piedāvā ne mazāk interesantas aktivitātes – slidošana pa aizsalušu ezeru, distanču slēpošana, zemledus makšķerēšana. Katrs savai vēlmei var atrast piemērotu aktivitāti noteiktā sezonā.

Pavadot brīvdienas šādā lauku tūrisma mītnē noteikti jāizmanto iespēja izbaudīt vietējo kultūru un ēdienus. Ēdieni, kas ir pagatavoti pēc senču tradīcijām gūst lielu apbrīnu, un tie pat ir garšīgāki nekā pašos dārgākajos pilsētas restorānos. Vietējie labumi bieži vien mēdz pārsteigt cilvēkus, kas it kā dzīvo netālu no tūrisma vietas. Kurzemē viennozīmīgi ir jānoprovē vietējo zivju receptes kā arī sklandrauši. Vidzeme ir slavena ar savu kaņepju sviestu, kura ražošanas procesu var apskatīt arī īpašā ekskursijā, ko piedāvā, piemēram, zemnieku saimniecība “Adzelvieši”, kas ir pie paša Burtnieku ezera. Zemgalē kā nekur citur Latvijā cep visgardākās karašas. Arī maizes cepšana katrā vietā ir īpašu recepšu piekopta, kas piešķir maizei īpašu burvību lai kur arī dotos.

Ja meklē īpašu atpūtas un relaksācijas vietu, tad tradicionālās lauku pirtis sniegs neaizmirstamas sajūtas ikvienam cilvēkam. Paši pirtnieki piedāvā izpērt tūristus pēc savām sentēvu tradīcijām, ar īpaši meklētām un sietām slotiņām, un ar mērcēšanos ezerā izcirstā āliņģī. Pirtis sniedz īpašas ārstnieciskas masāžas visam ķermenim, izmantot dabīgas veltes, kā ziedus, lapas, saknītes. Kā vienu no skaistākajām guļbūvju pirtiņām, uz kuru var doties relaksēties kā pirts, tā arī SPA procedūru meklējumos ir Kurzemes klusie “Ziedkalni”. Svarīgā tradicionālā amatu māksla ir ne tikai saistībā ar pirtnieku nodarbošanos, bet tikpat labi var būt saistīta ar podniecību, vai vīna ražošanu. Tāpēc, balstoties pēc tā, kādas ir intereses, var izmeklēt atbilstošu naktsmītni.

Pēdējos gados, lauku tūrisms izteikti populārs kļuvis Kurzemē, Vidzemē un Latgalē. Zemgalē un Pierīgā krietni vien mazāk tūrisms pievēršas tieši lauku tūrismam. Izteikti visvairāk lauku tūrisma mītnes ir raksturīgas Kurzemē, kas ir izskaidrojams ar plašo pieeju piejūras reģionam, upēm un ezeriem. Cilvēkiem patīk atpūsties pie ūdens, jo tas sniedz sava veida relaksāciju.

Par citām atpūtas iespējām laukos varat lasīt mājaslapā http://creditorapido247.com/.