Vieglas bagāžas rokasgrāmata

Viegla rokassoma, mugursoma, koferis – tas viss nāks tikai par labu, ja mācēsi pareizi izprast savas prioritātes. Lai sapakot līdz ņemšanas mantas, ir nepieciešama iepriekšēja plānošana un laiks. Ja tu esi nolēmis kofera kārtošanu atstāt uz pašu pēdējo laiku, tad vari gatavoties, ka steigā vai nu daudz ko aizmirsīsi, vai paņemsi liekas mantas. Viegla bagāža nodrošina lielāku komfortu, mazāku kavēšanos un efektīvu nokļūšanu mērķī.

1. Iegādājies mazu somu
Somai ir jābūt vieglai un viegli pārnēsājamai. Ir ļoti noderīgi, lai soma varētu vienlaicīgi būt kā mugursoma, un nēsājama uz pleca, lai, atkarībā no apstākļiem, to varētu nest ērtākā pozīcijā. Jebkurā gadījumā, mugursoma būtu visvieglākais variants, kas nepieciešams ceļošanai. Soma ar riteņiem arī ir ļoti parocīga, jo tad nebūs jānes rokās. Izvēlies savu somu skatoties pēc ceļojuma mērķa un specifikas.

2. Izpēti laika apstākļus
Lai nepaņemtu pārāk daudz mantas, noteikti iepriekš apskati, kādi laika apstākļi valda noteiktā reģionā, uz kuru vēlies braukt. Piemēram, ja tiek solīts silts laiks, tad viennozīmīgi tava siltā ziemas jaka var tikt izkrāmēta no somas. Atceries, ka sliktākā gadījumā uz vietas vienmēr ir iespēja kaut ko iegādāties, tāpēc necenties vest līdzi visu savu garderobi, kā arī papildus elementus, kā lietussargu un citas preces, ar domu “ja nu sāks līt”.

3. Plāno savu garderobi
Tas nenozīmē, ka tev ir jābrauc vienkrāsainā vai pašā parastākajā apģērbā. Vieni svārki, vienas džinsu bikses un krekls, kuru var pieskaņot pie abiem. Tas ir daudz stratēģiskāks plāns, kā ņemt katram apģērba gabalam pieskaņotus svārkus, kurpes un aksesuārus. Arī runājot par aksesuāriem un apaviem – izvēlies tādus, kas lieliski derētu klāt ikvienam apģērbam. Aksesuāri gan neaizņemtu pārāk daudz vietas, tomēr, trīs kurpju pāri katram apģērbam gan sniegs pietiekami daudz vietas samazinājumu.

4. Plāno veļas mazgāšanu
Protams, mēs visi vēlamies katru dienu uzvilkt jaunu apakšveļu un zeķes. Tomēr, ja plāno atvaļinājumu uz nedēļu, tad arī šī sadaļa pārvērtīs tavu somu jau piepildītu. Nav nemaz tik grūti izmazgāt turpat numuriņa izlietnē savu zeķu pāri un nākamā dienā jau būs atkal ko vilkt. Daudzi cilvēki katru dienu mazgā savu veļu, tādējādi ņemot līdzi tikai kādus 2 pārus no visa.

5. Ņem pareizās kurpes
Vislabākais variants ir tomēr ņemt divus pārus kurpju – gadījumam, ja vienas ir slapjas, vai netīras, kas nozīmē, ka būs jāizmazgā. Vai arī izvēlies alternatīvu iegādāties galamērķī otro kurpju pāri. Ceļojumam izvēlies labi pārbaudītu kurpju pāri – lai nekas nespiež, nav par mazu vai lielu, lai ir ērtas un ar kurām var veikt garas pastaigas.

6. Apsver savu somas ietilpību ļoti uzmanīgi
Pakojies ar stratēģiju: ievieto vienu objektu otrā, neaizņemot pārāk daudz brīvās vietas. Sarullē drēbes mazos rullīšos, lai tās būtu mazāk saburzītas, kad tiktu locītas. Ja tev ir kurpju pāris, kuru gribi liekt somā, tad izmanto to brīvo vietu, kas paredzētas kājām, lai ieliktu kādu objektu, piemēram, salvešu paku vai šampūnu. Mēģini sakārtot savas preces pa sfērām – vannasistabas preces, kosmētikas maisiņš, apakšveļa un drēbes, medikamenti un citi. Tas tev aiztaupīs laiku, kad būs nepieciešams atrast kādu lietu, kā arī pasargās pārējās lietas, ja izlīs kāds šķidrums. Nenēsā visas vērtslietas vienkopus, piemēram, fotoaparātu, datoru, rotaslietas, naudu.