Būtiskākie riski, ar kuriem varētu saskarties ekskursijas laikā un kā no tiem izvairīties

Briesmas, ar kurām varētu saskarties ekskursijas laikā pastāv jebkur. Neatkarīgi no tā, vai tu dodies tālā ceļojumā pāri okeānam – imprumut rapid, vai dodies izzināt dabas takas vietējā reģionā. Lielākoties, tieši tūristi ir galvenie upuri populārās tūrisma vietās. Vienmēr, pirms dodies kādā ceļojumā vai ekskursijā, apzinies iespējamos riskus, kādiem sevi pakļauj.

Zādzības
Lai novērstu zādzības, nekad neģērbies kā tūrists. Tas nozīmē, izvairīties no dažādu tūrisma aģentūru logotipu uzrakstiem uz sava apģērba. Arī aksesuāriem nevajadzētu būt ar šādiem logotipiem, piemēram, cepures vai somas. Patiess tūrista izskats ir mugursoma un kaklā uzkarināts fotoaparāts, un cilvēks, kurš izmisīgi ar karti rokā cenšas atrast pareizo ielu. Visus rīkus, kā, piemēram, fotoaparātu, vienmēr nēsā somā, lai nepievērstu sev lieku uzmanību.

Vēdera darbības traucējumi
Pirms lietojat krāna ūdeni, vienmēr labi ir pārdomāt, vai tas ir drošs. Pērkot ūdeni plastmasas pudelēs, vienmēr pārliecinies, ka korķītis ir pievienots gredzenam un pudele nav attaisīta. Starp ekskursijām dažreiz sanāk pavisam maz laika pusdienošanai, tāpēc tūristi bieži vien visas dienas laikā iztiek ar dažādām uzkodām, kas vakarā varētu pārvērsties par lielām vēdergraizēm. Daudzi ceļotāji ārzemēs izvairās no gaļas un jūras velšu produktiem. Izvairies no produktu iegādes, kas atrodas atklātās vietās, piemēram, ielu malā. Cienījamās ēdnīcās veģetārie ēdieni ir drošākais variants pret vēdergraizēm. Protams, ja vairākas dienas pārtiksi tikai no uzkodām un ātrā ēdiena, vēders var darīt to zināmu.

Svarīgu dokumentu nozaudēšana
Ja tavs ceļojums skars arī vietas, aiz valsts robežas, tad vienmēr pārliecinies, ka tev ir līdzi pases kopija, informācija par viesnīcu, ceļojuma apdrošināšanas dokumenti, vadītāja apliecība un citi nepieciešamo papīru kopijas. Saglabā kopijas atsevišķi no reāliem dokumentiem. Ieejas biļešu vai transporta iekāpšanas kartes vienmēr turi sev pa rokai, kā arī saglabā uz telefona vai elektroniskajā pastā. Gadījumā, ja pazaudē izdrukāto kopiju, iespējams, ka pietiks ar vizuālo versiju telefonā, vai varbūt varēsi izdrukāt jaunu kopiju no interneta.

Negadījumi, ievainojumi
Esi īpaši uzmanīgs ekskursijas laikā, lai neiegūtu nekādus ievainojumus, kas varētu traucēt izbaudīt brīvo laiku. Uzmanies no slidenām baseinu malām, balkona margām, ielu remontiem un visam citam, kas var apdraudēt veselību. Varbūt liekas, ka tās ir pārāk lielas bažas, tomēr nedomāju, ka būsi gatavs pavadīt visas ceļojuma dienas slimnīcā.

Negodīgi tūrisma operatori
Izvēlies tikai plaši populārus tūrisma operatorus, jo tā tu būsi pārliecināts, ka tava drošība ir viņu galvenās rūpes. Neiekrīti uz negodīgu tūrisma operatoru piedāvājumiem, kas beigās novedīs pie pārāk lielas naudas zaudēšanas. Iepriekš izstudē operatoru piedāvātās priekšrocības, iespējamo apdrošināšanu, ekskursiju maršrutus, ieejas biļetes.

Saslimšana
Pirms dodies ekskursijā, vienmēr pārliecinies, kādi laika apstākļi ir aiz loga. Ja visu dienu pavadīsi vaļējās kurpēs un svārkos, bet ārā būs pārāk vēss šādam apģērbam, tad pastāv ļoti liela iespējamība, ka vari “saķert” saaukstēšanos. Noteikti pirms dodies kādā ekskursijā, paņem līdzi vitamīnus, lai būtu kaut nedaudz fiziski sagatavotāks pret mainīgiem laika apstākļiem. Pats galvenais, kā vienmēr un visur, ir attiecīgs apģērbs.

Paldies musu Rumānijas “credit ifn” atbalstītājiem, kas šim blogam snieguši ļoti lielu atbalstu!