Tūrisms Baltijas jūras krastā

Baltijas jūra ir viena no lielākajām Latvijas vērtībām, par kuru ir cīnījušās daudz valstis vēstures laikā. Kāpēc jūra ir tik nozīmīgs resurs? Tā ir tūrisma, pārtikas un transporta avots. Šī skaistā Baltijas jūra Latvijai ir sniegusi 496 kilometru skaistumu no savas plašās krasta teritorijas. Tāpēc mēs īpaši novērtējam burvīgās smilšainās, reizēm akmeņainās pludmales, gadsimtu laikā izveidojušos dzintarus un piejūras kāpu rajonus. Ne vien latvieši novērtē savu jūras skaistumu, bet arī tūristi izvēlas tieši krasta līnijā esošos objektus apmeklēt ar lielu interesi. Lielākās bagātības, ko sniedz Baltijas jūra ir ainava – priežu meži, smilšu kāpas, izskalotie dārgumi. Kādas lieliskas vietas ir iespējamas apskatīt Baltijas jūras krastā?

Salacgrīva
Salacgrīva ir viens no sākuma punktiem, kurp doties, ja vēlamies apskatīt īstu piejūras pilsētu. Tā atrodas pašos valsts ziemeļos, 10 kilometru attālumā no mūsu kaimiņvalsts Igaunijas robežas. Saviem tūristiem šī mazpilsēta piedāvā aktīvas, romantiskas, mierīgas un adrenalīna pārpildītas atpūtas. Salacgrīva atrodas Salacas krastos, kas sniedz iespēju laivotājiem un makšķerniekiem izbaudīt ūdens klātbūtni. Protams, nerunājot par pašas jūras un pludmales izmantošanu. Salacgrīva ir populāra ar savu “100 gulbju pludmali”, kas pēc nosaukuma varētu dot zināmus mājienus par aktivitātēm. Ik gadu Salacgrīvā notiek arī divi lielākie pasākumi, uz kuriem sarodas tūkstošiem cilvēku no daudzām valstīm. Kā lielāko pasākumu varu pieminēt “Positivus”, kas parasti notiek 3 dienas, ar dzīvošanu telšu pilsētiņā un izmeklētu mūziķu pavadījumā tiek izklaidēti visi apmeklētāji. Otrs lielākais pasākums ir Zvejnieksvētki, kur cilvēki pulcējas, pavadot laiku uz plostiem, ēdot zivis, kuras ir pagatavotas ar tradīcijām apvītās senču receptēs.

Rīgas jūras līcis
Kā viens no ekonomikas un transporta veicināšanas avotiem ir pats jūras līcis. Tajā ik gadu iepeld kravu kuģi un kruīzu kuģi. Tūristiem Rīgas jūras līcis piedāvā burvīgas smilšainas pludmales, kur lieliski atpūsties siltā vasaras dienā. Vairāk pilsētas vidē, pašā Rīgas centrā ir iespēja doties ar mazāku tūristu kuģīti pa Daugavas grīvu un redzēt ainaviskos upes krastus. Tūrisms Rīgā sāk vairāk pievērsties aktīvākam dzīvesveidam, sekojot jaunajām tendencēm, izveidojot dažādas sporta aktivitātes. Krastā var noīrēt motorlaivas, braukt ar vēja dēļiem un daudz citas aktivitātes.

Kolkas rags
Kolkas rags ir tālākais Latvijas sauszemes punkts, kas ieiet Baltijas jūrā. Šis unikālais pussalas formas rags ir lieliska tūrismu apmeklēta vieta, taču kā ziņo vietējie iedzīvotāji, ūdeņos ir bīstami peldēties. Rags ir lieliska vieta, kur vērot gan saules rietu, gan saules lēktu. Populārākā atpūtas vieta tieši šādam romantiskam saules vērošanas brīdim ir naktsmītnes “Laimes mājas”. Skaista, mucas veida, apaļa mājiņa sniegs patiešām patīkamus skatus uz jūru visa apmeklējuma laikā.

Liepāja
Liepāja atrodas pie pašas Lietuvas robežas. Tā tiek dēvēta par vēju pilsētu, tieši jūras tuvuma dēļ. Jūras viļņi šajā piekrastē ir lielākie, tāpēc šeit ir ideāla vieta, lai brauktu ar vindsērfingu. Liepājas pludmale ir populāra ar dzelteno zeltu, kas Latvijā ir liela bagātība. Jūras krastos ir atrodams izskalots dzintars, kurš ir veidojies sveķiem sacietējot vairāku tūkstošu gadu laikā. Dzintaros ir iespējams redzēt dzīvnieku fosilijas un mazākos kukaiņus. Tāpat tūristiem patīk doties garās pastaigās pa pludmali un lasīt gliemežvākus, no kuriem var veidot rotaslietas. Tāpat kā Salacgrīvā, arī Liepājai ir savs festivāls, kurš piesaista tūristus un vietējos iedzīvotājus izbaudīt mūziku un jūras klātbūtni. “LMT Summer Sound” pasākums ir jāapmeklē ikvienam reizi mūžā.