Kā saplānot labu ceļojumu cauri visām Baltijas valstīm

Agrāk valdīja stereotips, ka vērtīgi ceļojumi iespējami tikai uz saulainajām Spānijas pludmalēm, Dubaju vai Ēģipti. Izrādās, ka arī Baltijas valstīs ir ļoti daudz ko redzēt un iepazīt – Igaunija, Latvija un Lietuva spēj piedāvāt pārsteidzoši plašu kultūras un ainavu daudzveidību.

Baltijā dzīve rit nesteidzīgāk kā daudzviet citur pasaulē – arī ceļošana šeit notiek rāmāk. Lai iejustos, lai sajustu katras vietas skaistumu un būtību, ir nepieciešams laiks.

Tādēļ ir svarīgi ceļojumu saplānot tā, lai katrs mirklis tiktu pavadīts pareizajā vietā. Kas noteikti jāzina, jāatceras un jāņem vērā, plānojot ceļojumu par Baltijas valstīm?

Ar ko pārvietosimies?

Ceļojuma plānošana kļūst daudz vienkāršāka, kad kļuvis zināms, ko vēlamies savā ceļojumā sasniegt un aplūkot. Var šo jautājumu risināt no citas puses, atkarībā no tā, ar kādu transportu paredzēts pārvietoties.

Ja priekšroka tiek dota ceļošanai ar īrētu transportlīdzekli, tas rada iespēju vieglāk piekļūt nomaļākām, eksotiskākām vietām. Taču tas vairo arī ceļotāju riskus. Tiem, kas pieraduši, ka viss ir sakārtots, sarunāts, noorganizēts, labāk ir ceļojumu plānot, ievērojot sabiedriskā transporta maršrutus un reisu laikus.

Gan vilcienos, gan starppilsētu autobusos ir pieejams bezvadu internets, kas nav mazsvarīgi. Nezinātājam iebraucot kādā nomaļā vietā, var pazust mobilie sakari – ja atgadās kāda ķibele, tad ceļojuma prieks var ātri izplēnēt.

Transporta un nakšņošanas izmaksas

Baltiju var ērti un visai lēti izbraukāt ar sabiedrisko transportu, un katrā pilsētā vietā var atrast viesnīcu vai kādu viesu namu.

Ja izvēle krīt uz īrētu transportlīdzekli, jāatceras par degvielas cenām. Automašīnas īre uz diviem noteikti būs dārgāka nekā biļetes vilcienā vai autobusā. To, protams, siltajā gadalaikā var kompensēt ar nakšņošanu teltīs (kas dod papildus brīvību un saplūsmi ar dabu).

Viesnīcās un viesu namos pārnakšņot var daudz lētāk, kā, piemēram, “vecās” Eiropas valstīs. Protams, tas būs dārgāk nekā askētiska nakšņošana teltī vai kempingā, taču dos iespēju vairāk izbaudīt vietējo kolorītu.

Daba, muzeji, izstādes, ēdināšana, atrakcijas

Protams, ka Baltijas valstu pilsētās un to apkārtnē šobrīd var atrast standarta izklaides iespējas, naktsklubus, boulingu, spēļu zāles, lēcienus ar gumiju, “meža kaķus” utml. Taču tas būs līdzīgi kā citur pasaulē.

Ja ceļojumu plānosiet, pēc iespējas iekļaujot tikai konkrētai vietai raksturīgo, tas tiešām kļūs neaizmirstams. Piemēram, starp Liepāju Latvijā un Palangu Lietuvā ir tikai nedaudz vairāk kā 60 kilometri, taču, ieejot specializētā restorānā, jūs varēsiet nobaudīt dažus absolūti atšķirīgus un unikālus ēdienus.

Lai uzzinātu par konkrētās vietas noteikti aplūkojamiem objektiem, ir vērts sazināties ar novada tūrisma informācijas centru. To darbinieki vienmēr centīsies sniegt visu svaigāko informāciju, tādējādi bagātinot jūsu ceļojumu un varbūt brīdinot par kādas vietas nepieejamību plānotajos datumos.

Spa

Jūsu ceļojuma plānā noteikti ir jāiekļauj spa apmeklējums. Vēl labāk ir apmesties kādā viesnīcā, kurai ir savs spa. Piemēram, Baltijas spa centri ir noteikti jāiekļauj ceļojuma plānā. Visu triju Baltijas valstu spa viesnīcās ķermeņa kopšanas procedūras ir tradicionāls piedāvājums.

Katrā no valstīm šim pakalpojumam var būt sava īpašā nianse. Piemēram, Lietuvas spa centros ceļotāji var pieredzēt dzintara skrubju, dzintara saunu un refleksoterapijas procedūru dziedniecisko iedarbību.

Arī Latvija izsenis ir bijusi iecienīta kā medicīnas tūrisma galamērķis, jo tā ir bagāta ar ārstnieciskajām dūņām, kā arī sēra, nātrija un broma minerālūdeņiem. Šobrīd tos arvien vairāk izmanto arī skaistumkopšanas procedūrām. Unikāls spa procedūru klāsts ir, piemēram, arī Varskas kūrortā Igaunijā.

Cita starpā, tur pieejamas dubļu vannas, mālu, parafīna terapija, sāls kameras pērļu vannas ar minerālūdeni. Zinot savas vēlmes un veiksmīgi saplānojot maršrutu, ceļojumu pa trijām Baltijas valstīm jūs padarīsiet patiešām neaizmirstamu.