Padomi mazbudžeta ceļojumam pa Latviju

Daudzi ārzemju tūristi ir izbrīnīti par plašajām atpūtas iespējām Latvijā un uzskata, ka Latvija kā ceļojuma galamērķis vēl arvien ir nepietiekami novērtēts. Papildus jau esošajam kultūrvēsturiskajam mantojumam pēdējos gados ir radītas daudzas atraktīvas izklaižu vietas dabā.

Nakšņošanas iespējas hosteļos ir neticami zemas, un internets ir pieejams gandrīz visur. Tas visvairāk apmierina jaunākā gadagājuma tūristus.

Daudzi ceļotāji vēlas gan ekonomēt, gan baudīt autentisku vidi, un tādēļ pārvietojas uz savu roku, neizvēloties tūrisma aģentu pakalpojumus. Šajā rakstā ir apkopoti ieteikumi no mazbudžeta ceļotāju pieredzes, kas noteikti palīdzēs pilnvērtīgāk izbaudīt brīvdienas Latvijā.

Ja īrēta naktsmītne, tad ar iespējām gatavot

Protams, jaukākie ceļojuma brīži ir maltītes. Naktsmītnes rezervācijas laikā noskaidrojiet, vai jums būs iespēja pašiem pagatavot ēdienu, ja vien neesat plānoši ēst restorānā. Ja vienā vietā paredzēts uzturēties vairākas dienas, noteikti atmaksājas noīrēt mitekli ar virtuvīti.

Tas būs nedaudz dārgāk kā jebkurš hostelis, taču atmaksāsies ar uzviju. Produktus nedēļai lielveikalā var nopirkt salīdzinoši lēti, un katra pašu gatavotā maltīte ir labs ietaupījums.

Telšu vietas un citi varianti

Īsti ceļotāji viennozīmīgi dod priekšroku dzīvošanai teltī, jo tas ir maksimāls kontakts ar dabu un neatkarība. Mazbudžeta tūristam tā ir iespēja papildus ietaupīt. Telšu vietas Latvijā ir bez maksas, taču šajā variantā ir jābūt atbilstošam ekipējumam un nodrošinājumam, lai nav jāiet gulēt ar tukšu vēderu.

Caur Couchsurfing var atrast zinošus vietējos, pie kuriem var arī pārnakšņot. Latvija ir pietiekami labi pārklāta arī ar AirBnB mītnēm, kur cenas ir dažādas, taču pārsvarā demokrātiskas.

Lieciet sev staigāt

Latvijā lielu pilsētu nav daudz – jebkura novada centrs ir izstaigājams ar kājām. Tas vienmēr dod iespēju pārmīt kādu vārdu ar nejauši sastaptiem cilvēkiem un uzzināt kaut ko tādu, kas neietilpst ceļvežos. Turklāt, Latvija ir bagāta ar parkiem, kas atrodas bijušo muižu tuvumā.

Parku apmeklējums ir bez maksas! Atliek vien nodrošināties ar dzeramā ūdens pudeli – visās Latvijas pilsētās ir pieejams labas kvalitātes dzeramais ūdens.

Kā visekonomiskāk izbraukāt Latviju?

Autostopi ir ļoti populārs ceļošanas veids jauniešu vidū, taču Latvijā bieži ir nejauki laikapstākļi, un daudzus mēnešus gadā diena ir visai īsa. Krēslas un tumsas stundās stopošana nav komfortabla nedz stopotājiem nedz auto vadītājiem.

Arī autonoma šobrīd nav īpaši iesakāma. To nosaka augstās degvielas cenas, pārsvarā sliktie ceļa apstākļi, kā arī nomas noteikumi – ja neesiet pieredzējuši autovadītāji, var nākties izdot lielākas summas, nekā plānots.

Tā kā Latvija nav visai liela, pārsvarā gadījumu tūristi par bāzes vietu izvēlas Rīgu un no turienes veic vienas dienas izbraukumus uz izvēlētajiem mērķiem. Piemēram, Cēsis, Jūrmala, Sigulda, pat Daugavpils ir sasniedzama un apskatāma vienas dienas ietvaros.

Vilciena biļešu cenas ir ļoti pieejamas, un jūsu izdevumi par ceļu nesasniegs pat 20 eiro. Līdzīgas cenas ir arī autobusos, turklāt, gan vilcienā, gan autobusā braucējiem parasti ir pieejams bezmaksas internets un citas ērtības.

Rīgas sabiedriskais transports

Braukšanas biļeti jeb e-talonu var nopirkt laikrakstu kioskos vai biļešu automātā pieturvietās. Sabiedriskais transports Rīgā ir tramvaji, trolejbusi un autobusi, kas kursē jau no 5.30 rītā.

Viena brauciena cena ir 1,15 eiro, taču var ietaupīt, pērkot dienas biļeti. Ir iespēja nopirkt e-talonu arī trijām un piecām dienām. Atkarībā no pārvietošanās biežuma, ekonomija var iznākt visai iespaidīga.