Kur Latvijā ceļot ar bērniem?

Ceļošana ir brīnišķīgs veids, kā ģimenei kopā pavadīt laiku. Kopīgi tiek dalīti prieki un grūtības, rodas jauna pieredze. Latvijā ir pietiekami daudz vietu, kur ģimene var atpūsties kopā ar bērniem.

Izklaidējošas un izglītojošas izklaides iespējas ir pieejamas gan dabā, gan iekštelpās daudzviet Latvijā. Aplūkosim dažas no iecienītākajām ģimeņu tūrisma vietām, kuras ir īpaši interesantas bērniem.

ABpark Lēdmanē

“Avārijas Brigādes” parks atrodas Lielvārdes novada Lēdmanes pagastā, pie Tīnūžu-Kokneses šosejas. Parkā var iekļūt jau no paša maija sākuma, un sezona beidzas 31. oktobrī. ABpark ir Baltijas lielākais izklaides parks ar 20 hektāru labiekārtotu teritoriju, kur pieejamas gan dažādas izklaides, gan ēdināšanas vietas. Šī parka apmeklējums parasti ievelkas.

Apmeklējumam ir jāieplāno vismaz 5 stundas, jo katra atrakcija aizņem laiku. Taupības nolūkā daudzi iegādājas dienas biļeti, lai nebūtu jāmaksā par katru izklaidi atsevišķi. Īpašākās šī parka atrakcijas ir dinozauru taka un latviešu multfilmas Avārijas Brigāde spēļu pilsētiņa.

Līgatnes dabas takas

Gaujas Nacionālajā parkā jau kopš 1975. gada ir pieejamas labiekārtotas takas, kur, nesteidzīgi var ieklausīties dabas skaņās un baudīt cilvēka neskartās dabas majestātiskumu un skaistumu. Takām ir dažādas grūtības pakāpes, un to garums ir 4 līdz 5 km.

Parka apmeklējumam jāierēķina aptuveni 2-3 stundas. Klusi staigājot pa takām, ir iespējams pamanīt un novērot dažādus Latvijas mežu iemītniekus to dabiskajā vidē. Līgatnes dabas takas apsaimnieko Dabas aizsardzības pārvalde.

Līgatnes tīklu parks

Līgatnē jau pirms vairākiem gadiem ir ierīkots arī unikāls tīklu labirints. Tas ir izvietots kokos, aptuveni 8 metru augstumā. Labirintā ar aizrautību pārvietojas gan pieaugušie gan bērni. Ģimenes tur bieži ierodas, lai nosvinētu savus īpašos svētkus.

Dažkārt tur ir svinētas pat kāzas un rīkoti dažādi tematiski pasākumi. Apmeklējums šajā tīklu parkā ir jāpiesaka savlaicīgi par tālruni vai e-pastā. Tīklu parka mājaslapā var iepazīties arī ar cenām. Ir padomāts arī par tiem, kuri baidās no augstuma – viņiem ierīkoti atsevišķi tīkli gandrīz zemes augstumā.

Līvu akvaparks

Jūrmalā jau visai sen darbojas Līvu Akvaparks, kas ir lieliska piedzīvojumu baudīšanas vieta visai ģimenei. Līvu akvaparks tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem šāda veida izklaides centriem Ziemeļeiropā. Tas ir sadalīts trīs funkcionāli atšķirīgās zonās ar aktīvo atpūtu, ģimeņu atpūtu un spa. Līvu Akvaparkā var baudīt

gan āra pludmales baseinu, kur ir pretstraume un zemūdens masāžas, gan dažādas intensitātes nobraucienus, viļņus un lēcienus. Mazākajiem, protams, ir pavisam sekli un mierīgi baseiniņi.

Vecāki var baudīt pirtis, dažādas masāžas strūklas, kontrastprocedūras, pēdu vannas, sāls istabu un citas iecienītas procedūras. Akvaparkā ir jauka iespēja stiprināties ar dzērieniem un uzkodām peldošā bārā.

Minhauzena muzejs

Muzejs komplektā ar atrakciju kuģi, dabas takām un baltajām pludmales smiltīm sagādā pārsteidzošu atpūtas dienu. Neparasti eksponāti ir izvietoti gan muzejā, gan arī pastaigu takās. Dažādas medību trofejas, ieroči un vaska figūras, starp kurām, protams, arī pats neticamo piedzīvojumu varonis Minhauzens, piesaista apmeklētājus muzejā.

Jautrību papildina gan iespēja pašaudīties, gan pārģērbties agrāko laiku tērpos. Savukārt, dabas takas pārsteidz ar desmitiem koka skulptūru, kurās attēloti Minhauzena stāstu varoņi. Garākā no takām stiepjas ganrīz 4,3 km garumā.

Tērvetes dabas parks

Viena no ģimeņu iemīļotākajām ceļojumu vietām Latvijā ir Sprīdīša laimīgā zeme. Apkārtnes senie pilskalni, ainaviskā un gleznainā Tērvetes upes senlejas daba un latviešu bērnu iemīļotās rakstnieces Annas Brigaderes radīto tēlu skulptūras ir galvenie šīs vietas magnēti.

Šeit ir arī varenu priežu sils, kura vecums ir gandrīz 300 gadi. Lai šo vietu pienācīgi izbaudītu, vajadzīgas vismaz 3 stundas.